Artırılmış gerçeklik alanında heyecan verici bir teknoloji geliştiren Magic Leap, 827 milyon dolar Seri C yatırımını duyurdu.

2010 yılında Rony Abovitz tarafından kurulan girişim, 542 milyon dolarlık ilk yatırımını 2014 yılında aralarında Google, Qualcomm ve Kleiner Perkins’in bulunduğu devlerden almıştı. Son yatırımla birlikte, girişimin aldığı toplam yatırım miktarı 1,4 milyar dolara, değeri ise 3,7 milyar dolara ulaştı.

Henüz doğrulanmayan bir bilgiye göre, son yatırımın 200 milyon dolarlık bölümü Çinli e-ticaret devi Alibaba’dan geldi.

Google CEO’su Sundar Pichai’nin de yönetim kurulunda yer aldığı Magic Leap, sanal objeleri çok başarılı bir şekilde gerçek dünyaya taşıyan teknolojisine sinematik gerçeklik adını veriyor.

Magic Leap teknolojisinin potansiyel kullanım alanları bir hayli genişken, sanal gerçekliğin eleştirilen kısıtlayıcılığını da aşarak sanal öğelerin herhangi bir aracı cihaza ihtiyaç olmadan kitleler tarafından deneyimlenmesini mümkün kılıyor.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close