İş süreçlerine teknolojiyi entegre eden  sigorta şirketleri daha uygun fiyata, gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunmak için yapay zekâ ve veri biliminden yararlanmaya devam ettikçe sigorta endüstrisi de hızla gelişip büyümeye devam ediyor.

Özellikle pandemi döneminde hız kazanan dijitalleşme ve insanların hiç beklenmedik anlarda ortaya çıkacak negatif durumlara karşı hazırlıklı olmaya daha fazla istek duyması, sigorta şirketlerini de bu yönde motive etmeye devam ediyor.

Bu alanda ilerleme kaydetmek ve pazarda fark yaratmak isteyen sigorta şirketleri içinse dünyanın farklı yerlerinde ilham alabilecekleri pek çok örnek bulunuyor.

Bought By Many

Bought By Many, ömür boyu kazalara karşı yalnızca kedi ve köpek sigortası sunuyor. 2019 yılının “En Güvenilir Evcil Hayvan Sigortası” seçilen şirket, başarısını; rakipler tarafından karşılanmayan ortak müşteri ihtiyaçlarını belirlemek için anonimleştirilmiş arama verilerini kullanan müşteri odaklı modellerine bağlıyor. Kullanılan sistem, ürün ve deneyimleri müşterilerin tercihlerine göre kişiselleştiriyor.

Slice Labs

Slice Labs, sigorta kapsamına ihtiyaç duyulduğunda, anında müşteri riskini değerlendirmek için büyük verileri kullanarak insanların sigorta satın alma şeklini değiştiren, isteğe bağlı bir sigorta platformu olarak karşımıza çıkıyor.

Steppie

Yaşam tarzı verilerini toplamak için tasarlanan Steppie; yürüme, koşma, bisiklete binme gibi sağlıklı davranışlar için kullanıcılarına sigorta poliçesi ödülleri sunuyor. Şirket, geleneksel sigorta modelini, müşterilerin zarar ve kayıplarını tazmin eden bir modelden, daha çok önleme odaklı bir sigorta modeline dönüştürmüş olarak ön plana çıkıyor.

Fitsense

Fitsense, sigorta acentelerinin sağlık ve hayat sigortası paketlerini kişiselleştirmesine yardımcı olmak için giyilebilir verileri kullanıyor. Marka; müşterilerine ücretsiz denemeler, akıllı tavsiye programları ve verilerin çeşitli akıllı cihazlara entegre edilebilmesi gibi hizmetler de sunuyor.

İTÜ Çekirdek InsurTech Porgramı’na Başvur!

Sigorta sektöründe yaşanan gelişmeler hız kesmeden devam ederken; İTÜ Çekirdek olarak girişimcilik ve yenilikçi teknoloji sistemleri alanındaki bu gelişmelere katkıda bulunmak, endüstriyi modern ve heyecan verici bir hale getirmek ve sektörü açık inovasyonla büyütmek için sektörün öncü sigorta şirketleri olan AgeSAAgitoAkSigortaAxa SigortaHDI Sigorta ve Türkiye Sigorta ile en iyi start-up’ları bir araya getiriyoruz.

Senin de sigorta sektöründe çığır açacak yenilikleri beraberinde getirecek ve sektöre değer yaratacak bir girişimin varsa ve bu kategoriye özel ödülden yararlanmak için hemen İTÜ Çekirdek #InsurTech Programı’na başvur! 

Kaynak: https://www.insiderintelligence.com/insights/insurtech-companies-to-follow/

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close