Dünyanın her kıtasına açılan Uber, bir süredir İstanbul’da da hizmet veriyor. Ülkemizde alışılagelmişin dışında bir yayılma politikası izleyen girişim, yalnızca yaz aylarında Bodrum’da faaliyete geçiyor.

Geçtiğimiz yıl yaz boyunca Bodrum’da hizmet veren Uber, 2016 sezonunda da tatilciler için şehirde faaliyette olacağını duyurdu. 27 Mayıs’tan itibaren Bodrum’da uberXL ve uberGO hizmetleri kullanılabilecek.

uberXL hizmeti kalabalık gruplar için Mercedes-Benz Vito veya Volkswagen Caravelle benzeri minibüsler; uberGO ise daha küçük gruplar için Renault Fluence veya Toyota Corolla benzeri sedan araçlar sağlıyor.

Uber, uygulamayı ilk kez kullanacak olan kullanıcılarına “BODRUM” koduyla sisteme kayıt olmalarını ve ilk Uber deneyimlerini 25 TL’ye kadar ücretsiz yaşamalarını tavsiye ediyor.

Uber’in Bodrum için yayınladığı yaklaşık fiyat tarifesi ise aşağıdaki gibi:

Uber-bodrum-tarife

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close