İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp, bu hafta TRT Radyo 1‘de canlı olarak yayınlanan İTÜ Çekirdek ile Girişimci Türkiye radyo programımızda Garajyeri.com kurucusu Arda Aşkın ile girişiminin ilk yatırımcısı Doğa Girişim Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ersoy Kiraz’ı konuk etti.

“Dönüştürücü İnovasyon” konusunun ele alındığı programda, İTÜ Çekirdek girişimi Garajyeri.com’un büyük bir değişikliğe sebep olan yani aslında yıkıcı inovasyon olarak adlandırabileceğimiz, sektöründeki işleyiş şeklini dönüştüren ve değiştiren yapısı ele alındı. Boşta duran aracınızı çevrenizdeki, mahallenizdeki insanlara kiraya verebildiğiniz bir platform olan Garajyeri.com, aracınızın bakım masraflarını ve 3-4 günlük kiralama ile de aylık benzin masrafınızı çıkarmanıza imkan sağlıyor. 2015 Haziran ayında hizmet vermeye başlayan girişim, bugün İstanbul’da hemen hemen her mahallede 1 kullanıcıya hizmet veriyor.

Garajyeri.com yatırımcısı Doğa Girişim Genel Müdürü Ersoy Kiraz, firma olarak 6 ayrı girişime daha destek verdiklerinden bahsederken, Arda Aşkın ile girişim henüz fikir aşamasındayken bir araya geldiklerini, bir yatırımcı-girişimci ilişkisinden çok daha samimi olduklarını vurguluyor. Yatırım yapacakları girişimde pek çok kriteri göz önünde bulunduklarını belirten Kiraz, “Bir girişimcide aradığımız en önemli özellik, fikrine gerçekten inanıyor olması. Fikrine sonuna kadar inanan, girişimcilik yolunda emek harcamayı göze almış girişimcilere yatırım yapmayı tercih ediyoruz” şeklinde ekliyor.

Türkiye’de henüz rakibi olmayan ve sektörün normlarını değiştiren Garajyeri.com ve yatırımcıları ile yaptığımız keyifli sohbetin tamamına radyo kaydımızdan ulaşabilirsiniz. Girişimci-yatırımcı ilişkileri, girişimcide aranan özellikler ve yıkıcı inovasyon hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için:

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close