İTÜ Çekirdek girişimcileri ürün ve hizmetleriyle yeni pazarlara açılırken, faaliyet gösterdikleri alanlarda geliştirdikleri ürünlerle medyada da ilgi görmeye devam ediyor. İTÜ Çekirdek etkinliklerinden ve girişimcilerimizden haberler yazımızda.

Bren STM Buhar Enerji Verimlilik Takip Sistemi Ürününü Pazara Sundu

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Bren, üretim süreçlerinde buhar teknolojisini kullanan petrol, ilaç, otomotiv, kimya, kağıt, yiyecek-içecek ve ambalaj sanayi üretici firmaları için geliştirdiği Bren STM Buhar Enerji Verimlilik Takip Sistemi ürününü pazara sundu.

Sistem kendi enerjisini üreterek, kullandığı kablosuz sensörlerdeki batarya değişim maliyetlerini ortadan kaldırabilen bu yenilikçi yapay zekâ tabanlı endüstriyel IoT teknolojisi ile müşterilerine enerji, bakım ve zaman tasarrufu sağlıyor.

Buhar teknolojisini kullanan firmaların en büyük problemleri arasında fark edilemeyen buhar kaçakları ile oluşan enerji maliyetleri ve riskler bulunuyor. Bren STM bulut tabanlı yazılım ile müşterilerine, sürekli takip ettiği sistemlerde anlık bilgilendirme yaparak, firmaların buhar sistemlerinde %5-15 arasında enerji tasarrufu sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca karbon salınımının azalmasında öncü olan bu çevreci teknolojiyi kullanan firmalar devlet teşviklerinden faydalanabiliyor.

Detaylı bilgi için: https://www.brenpower.co/assets/uploads/brenstm.pdf

Yatırım Hikayelerinin Konuğu MottoJoy!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizin güncel yatırım serüvenlerini ele aldığımız video röportaj serimiz Yatırım Hikayeleri’nin ikinci konuğu, tatil bölgelerindeki lokal seyahat acentalarının tur ve aktivitelerinin mobil uygulama üzerinden listelendiği bir pazar yeri olan MottoJoy!

MottoJoy’un Kurucu Ortağı Ferdi Cebebi, Hande Enes’ten aldıkları 700 bin TL’lik ilk yatırımlarından ve MottoJoy’un hedeflerinden bahsetti.

Blindlook’dan #SesOl Hareketi

Blindlook #SesOl Hareketi ile görme engellilerin hayatını kolaylaştırırken, markanızın farklı hedef kitlelerde görünürlüğünü artırıyor.

Peki süreç nasıl gerçekleşiyor:

  1. Görme engelli kitlesi erişilebilir restoran taleplerini BlindLook talep panosuna iletir.
  2. Duyarlı markalar iletişim paketlerimizden birini seçerek sosyalleşme noktalarında görme engellilere #SesOl’ur.
  3. Görme engelli kitlemiz engelsiz sosyalleşme noktalarında erişilebilir hayatın tadını çıkarır.
  4. 15 Ekim-3 Aralık tarihleri arası Erişilebilir Yaşam Dönemi olarak kutlanır.

Tüm iletişimlerde partner markalarımıza yer verilir. Ses Olmak için: https://www.blindlook.com/blog-detay/sesolhareketi

Gel Al Yıka Webrazzi.com’da!

Kullanıcılarının bulundukları lokasyona yakın olan halı, koltuk, oto yıkamacılar ile giysi ve ev temizliği firmalarının yorumlarını ve fiyatlarını görebildikleri İTÜ Çekirdek girişimi Gel Al Yıka, webrazzi.com’da yer aldı.

mypoba Online Sponsorluk ve Marka İşbirlik Platformu Yayında!

Türkiye’nin ilk ve tek Online Sponsorluk ve Marka İşbirlik Platformu olan mypoba, organizatörleri, mekânları ve sanatçıları beklentilerine, hedef kitlelerine ve stratejilerine uygun olarak markalarla buluşturup potansiyel iş birliklerine yeni kapılar açıyor.

Dijitalleşen dünyada sektör oyuncularına kalıplaşmış iş yapış modellerinin dışında bambaşka bir dünya sunan platformda, kullanıcılar için süreçler hem kolaylaşıyor hem kısalıyor hem de kısıtlı kaynakları en efektif şekilde yönetimi sağlanabiliyor.

Doğru kişiye, en doğru teklifi iletme noktasında yön veren mypoba, güncel verileri ve hızlı network ağıyla proje ve marka iş birliklerine yeni bir soluk getiriyor. Şeffaf yürütülen süreçler sayesinde beklentilerin açıkça belirlenmesi ve platform üzerinden en hızlı şekilde olası partnerlerin görüntülemesi sağlanabiliyor.

Sistem üzerinden direkt mesaj yoluyla ilgili kişiye en kısa sürede ulaşarak haftalar süren kontak arayış süreçlerini günlere hatta dakikalara indiriliyor. Platformda oluşan veri ile markaların bütçelerini en efektif şekilde yönetmesine imkân sağlanıyor. Mypoba, platforma üye olan firmaların kendi portföyleri dışında farklı iş birliklerine imza atma fırsatı sağlıyor. Bunun dışında ellerindeki diğer kaynaklarla çok farklı tipte projelerde yer alarak etki alanlarını genişletiyor.

Kurulduğu ilk günden bu yana sektörü büyütmeyi hedefleyen mypoba, bünyesinde yer alan onlarca partnere katkı sunmaya devam ediyor. Sen de mypoba’ya katıl aradığın fırsatlara bir tıkla ulaş! Detaylı bilgi için www.mypoba.co websitesini inceleyebilir veya hi@mypoba.co email adresiyle irtibata geçebilirsiniz.

İTÜ Çekirdek Girişimlerimiz İstanbul’un Sorunlarına Çözüm Bulan Girişimler Olarak Seçildi

YGA ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) ortak projesi olan Tech İstanbul platformu kapsamında seçilen 6 girişim, daha yeşil ve daha adil bir İstanbul için yaratıcı teknolojilerini açıkladı. İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Kodeco, Reengen, Baktek, Stroma ve Bluedot 159 girişimci arasından seçilen 6 proje arasında yer aldılar. #HerYerdeİTÜÇekirdek

Tork Yalın ERP Yeni Özellikleri Yayında!

Kullanıcılara daha iyi bir işletme deneyimi sunabilmek için Tork Yalın ERP uygulamaya aldıkları yeni özelliklerini duyurdu. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: https://mailchi.mp/kuadron.com/1-8-4

Allianz Türkiye Akıllıbes Programı Başladı!

İTÜ Çekirdek girişimi olan AkıllıBes, Bireysel Emeklilik için Robotik Fon Uygulaması Allianz Türkiye AkıllıBES programını başlattı.

Allianz AkıllıBES insan müdahalesinin olmadığı, her gün milyonlarca finansal hesaplamanın yapıldığı yepyeni bir teknoloji sunuyor. Fon değişiklik haklarının kullanılmasına, daha iyi getiriler elde edilmesine ve daha fazla birikim yapılmasına yardımcı oluyor. Yatırım davranışlarınızı anlayarak size uygun emeklilik fonlarını seçmenizi ve piyasa koşullarına göre güncellemenizi sağlıyor. Bunun için herhangi bir komisyon ya da masraf almıyor ve herhangi bir yatırım alt limiti bulunmuyor. Allianz AkıllıBES’i istediğiniz zaman kullanabilir istediğiniz zaman bırakabilirsiniz.

Enbiosis, Biyoteknoloji İhracatı İçin İlk Adımı Attı!

İnsan bağırsağında yer alan mikroorganizmaları analiz ederek obezite, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar gibi pek çok soruna kişiye özel sağlık çözümleri geliştiren Enbiosis, Silikon Vadisi Merkezli Atomyum’un desteklediği Nutriomex ile imzaladığı iş birliği anlaşması sayesinde Türkiye’de edindiği tecrübeyi ilk olarak Avrupa pazarına sunmaya başladı.

Enbiosis kurucusu Ömer Özkan’ın eğirişim ile röportajını buradan okuyabilirsiniz: https://egirisim.com/2020/08/17/yerli-biyoteknoloji-girisimi-enbiosis-global-pazardaki-buyumesine-avrupa-ile-basliyor/

Evde Mimar 360 TV’de Yayınlanan “Sizin İçin” Programına Konuk Oldu

Evde Mimar’ın Kurucu Ortağı Barış Korkmaz, 360 TV’de yayınlanan “Sizin İçin” programında küçük evler için dekorasyon önerileri ve fikirlerini paylaştı.

Reengen Tech İstanbul’da!

YGA ve İBB iş birliğiyle oluşturulmuş Tech İstanbul Platformu kapsamında düzenlenen Demo Day 2020’de 159 girişim içerisinden seçilen 6 girişimden biri de Reengen oldu.

Ayrıca, Reengen Online Liderlik Okulu’na sertifikalı mali danışman ve planlamacı Nick Searle konuk oldu. Operasyonel ve finansal stratejik danışmanlık ve yönetime odaklanan uygulamalı yönetici paketi desteği konusunda uzmanlaşan Searle “Birleşik Krallık Enerji ve Yapılı Çevre Ekosistemi” hakkında değerli bilgiler verdi.

Bugbounter’dan Business Network Akademi’ye Röportaj!

BugBounter kurucusu Arif Gürdenli, Ertuğrul Belen ile networking röportajı yaptı. Şirketlerin güvenlik açıklarını bulma ve doğrulama ihtiyacını kitle kaynak kullanımıyla hızlı ve güvenilir bir şekilde gidermek için yola çıkan Bugbounter şirketler ile bağımsız siber güvenlik uzmanlarından oluşan ekosistemini platform üzerinde bir araya getiriyor.

İyigelir, Youtube Kanalında Yatırım Videoları Yayında!

Küçük birikim sahiplerine yatırım kararlarında destek olan İYİ GELİR, Youtube kanalında, Prof. Dr. Serra Eren Sarıoğlu ile yatırım yapmaya yeni başlayanlar için tavsiyeler ve yatırımlar hakkında konuştukları videoları yayınladı.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek 2020 4. Dönem Girişimcileri Eğitimlere Başladı!

İTÜ Çekirdek olarak Big Bang 2020’ye giden yolda girişimcilik eğitimlerini tamamlayan 3. Dönem girişimleri Eğitim Sonu Jürisi’ne girerek bir adımı daha tamamladı ve 4. Dönem girişimcilik eğitimlerine başlandı.

İTÜ Çekirdek InsurTech Programı Kapsamında Yürütülen Etkinlikler Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

İTÜ ARI Teknokent ve sigorta sektörünün önde gelen kurumlarından Agito, Aksigorta, Allianz Türkiye, AvivaSA, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta ve Vakıf Emeklilik’in güçlerini birleştirerek, hayata dokunan teknolojiler geliştiren girişimcileri destekledikleri İTÜ Çekirdek InsurTech Programı kapsamında yürütülen etkinlik serisinin bir parçası olan “Kişiselleştirilmiş Deneyim Sağlayan Uygulamalar” ve “Sigortacılıkta Yeni Stratejik Açılımlar” seminerlerimizi gerçekleştirdik.

Güneş Sigorta Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Türkmen, Güneş Sigorta Bankasürans Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doğukan Karakaya, Vakıf Emeklilik Pazarlama Yönetimi ve Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Volkan Sinan ve Vakıf Emeklilik Dijital Dönüşüm Müdürü Ersin Al ‘nun sunumuyla gerçekleşen “Kişiselleştirilmiş Deneyim Sağlayan Uygulamalar”  yayınımızı kaçıranlar ve tekrar izlemek isteyenler için: https://www.youtube.com/watch?v=uMbS2rL9TJI

AKSigorta Strateji, Dönüşüm ve Dijital Kanallar Genel Müdür Yardımcısı Esra Öge‘nin sunumuyla gerçekleşen “Sigortacılıkta Yeni Stratejik Açılımlar” seminerimizi de buradan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=_XpXf9Np8cw

 

 

 

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close