İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla devam ederken, girişimlerimizde gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda.

Cineshort ve Shenema, Cinsiyet Eşitsizliğine Karşı İş Birliği Yapıyor

Big Bang 2019 girişimlerinden Cineshort ile İTÜ Çekirdek mentorlarından Asu Sanem Kaya’nın kurucusu olduğu Shenema, kadın temalı filmlerini Cineshort ile tüm dünyaya duyuracak. Shenema’nın yapım destekçisi olduğu harika filmleri, Cineshort App’te izleyebilirsiniz. Ücretsiz indirip, 7 gün deneme üyeliğini sadece emailiniz ile başlatabileceğiniz Cineshort, App Store ve Google Play’de sizi bekliyor!

İnteraktif Kredi Alesta Yatırım’dan 8 milyon TL Değerleme ile Yatırım Aldı

Geleceğin finansal teknolojilerini günümüze taşıyarak borç-alacak ilişkisi içerisindeki tarafların güven içinde ticaret yapmalarını sağlamayı amaçlayan girişimimiz İnteraktif Kredi, İTÜ Çekirdek yatırımcı buluşmasında tanıştığı Alesta Yatırım’dan 8 milyon TL değerleme ile yatırım aldı!

Interaktif Kredi (@InteraktifKredi) | Twitter

Delifer Enerji PİMTAŞ İş Birliği

Delifer Enerji’nin ürünlerinin üretim, satış ve pazarlama alanlarının pvc boru üretim şirketi PİMTAŞ A.Ş. ile Pimtaş tarafından yürütülecek. PİMTAŞ’ın AR-GE müdürü Özlem KOZANKURT Delifer Enerji’nin ürünlerini Türkiye ve 107 ülkeye ihraç edeceklerini belirtiyor. Delifer Enerji, ürünlerini 2021 yılı için de 107 ülkeye ihracatını gerçekleştirecek.

Delifer Enerji ekibi, İTÜ Çekirdek girişimlerinden Earnado ile yaptığı reklam anlaşmasının ilk meyvesini Pimtaş ile anlaşarak yaptığını belirtiyor.

Epicrone Technology NTV Ekranlarında

Epicrone Technology, inşaat sektöründe proje süreçlerinin tek platformdan yönetilmesini ve takip edilmesini sağlayan girişimimiz BIMCRONE’u, NTV ekranlarında tanıttı.

Beemo, 20 milyon TL Değerleme ile Yatırım Aldı

Yerel markaları dijital dönüşüme hazırlayacak teknolojileri mobil ödeme altyapısı ile sunmayı amaçlayan girişimimiz Beemo, 20 milyon TL değerleme ile yatırım aldı!

Beemo - Apps on Google Play

KODECO’ya Amsterdam, Londra ve Katar’dan Talep

Modüler platforma sahip elektrikli mini araçlar sürdüren KODECO’nun pilot çalışması büyük ilgi ve yüksek kullanıcı memnuniyetiyle devam ediyor. Bu süre zarfında Türkiye’deki birçok ilden ve Amsterdam, Londra ve Katar’dan talepler aldı.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Miro, Mobil Action, Botgate İTÜ Çekirdek Özel İmkanları Arasına Katıldı

Miro: Sınırsız bir tuvalda ekip olarak online bir şekilde çalışma imkanı sunan, iş planlama, iş modeliniz üzerine çalışma, KPI takibiniz, strateji planlama süreciniz gibi bir çok çalışmayı yürütebileceğiniz Miro’dan 1.000$ değerinde kredi sahibi olabilirsiniz.

Mobile Action: App Store ve Google Play üzerinden uygulamaya veya piyasaya dayalı tahmin ve analizlerle uygulama pazarlarına göz atmaya, reklam ağlarını ve yaratıcı trendleri izlemenin en iyi yolunu bulmayı ve uygulama mağazanızda optimizasyon stratejinizi yönlendirmek ve aydınlatmak için en iyi yöntemleri sunan Mobileaction çözümlerinden İTÜ Çekridek girişimleri aşağıdaki indirim oranlarında yararlanırlar.

Botgate AI: Hibrit model (bot + insan) ile satış akışlarını sohbete dönüştüren, botları insan dokunuşuyla birleştiren, daha basit ve tekrarlayan görevlerle botların ilgilendiği platform sunan Botgate’in paketlerinden %50- %90 oranında indirimlerle faydalanabilirsiniz.

Girişimin 7 Büyük Semineri Serisi Tamamlandı!

İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen ve girişimcilik ekosistemin ihtiyaçlarını karşılayacak 2021 yılı “Girişimin 7 Büyük Semineri” serisi tamamlandı. 7 hafta boyunca girişim bir girişimcinin ihtiyacı olan tüm konulara odaklanarak, alanında uzman isimlerle bir araya geldik. Katılımcılarımıza ve konuşmacılarımıza çok teşekkürler!

Seminerleri kaçıranlar ya da yeniden izlemek isteyenler:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLCquVjAOZ6rhYtEL9WxXjRetD6Ptfxjm_

İTÜ Çekirdek 3. Eğitim Dönemi Başvuruları Açıldı

İTÜ Çekirdekli olmanın ayrıcalıklarından yararlanarak girişimcilik yolculuğuna devam etmeyenler! İTÜ Çekirdek başvurularınızı bekliyor!

Hemen Başvur!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close