İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birçok önemli gelişme yaşandı!

KryptEd Teknokent Koleji ile anlaştı

KryptEd, Ankara’nın ilk Fen ve Teknoloji Lisesi olacak olan Teknokent Koleji ile iş anlaşması sağladı. Böylelikle de Türkiye’de eğitim alanında ilk blockchain uygulamalarını birlikte yapmaya adım atmış oldular.

Ayrıca e-girişim, İTÜ Çekirdek girişimi KryptEd Kurucu Ortağı Altuğ Öztürk ile röportaj gerçekleştirdi.

Glocalzone 1 milyon TL değerleme ile yatırım aldı!

Yurtdışından istediğiniz ürünleri gezginler aracılığı ile getirmenizi sağlayan, 2018 yılı İTÜ Çekirdek girişimlerinden Glocalzone, Taylan Özgür Demirkaya ve Serdar Savaşan’dan 1 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Simularge yazılımının ilk versiyonu yayında!

Simularge ekibi, geliştirmekte oldukları yazılımın ilk versiyonunu ve bu versiyona ait demoyu yayınladı.

Test.simularge.com adresinden şimdilik ücretsiz olarak kullanılabilen yazılımın demosu, özelllikle profesyonel iş ağı Linkedin üzerinde büyük ilgi gördü. 10,000 üzerinde görüntülenme alan demoya ait görüntülemelerin çoğu TAI, Arçelik, GE, ASELSAN gibi firmalardaki mühendislik yöneticileri ve mühendisler tarafından gerçekleştirildi.

Yazılımın arayüzü ile ilgili oldukça olumlu yorumlar toplayan ekip, Türkiye’de yüksek teknolojili yerli-milli bir mühendislik yazılımı geliştirdikleri için hem bu tür yazılımları kullanan mühendisler hem de akademisyenler tarafından bir çok olumlu yorum, destek ve takdir topladı.

Geçtiğimiz ay yerli-milli yazılım geliştirdikleri için ekip Türkiye’deki en büyük Savunma Sanayi ve Havacılık Kümelenmesi olan SAHA İstanbul’a üye olmuştu. Ekibin yazılım geliştirme, modelleme ve simülasyondaki tecrübesi nedeniyle SAHA İstanbul’un teknik komitesine de dahil edilmişti. Hedef kitlesini, yazılımını ve bağlantılarını sağlamlaştıran Simularge, hedefine doğru hızlı adımlara ilerlemekte.

Reminis, Robert Koleji’nde “Yapay Zeka ve Fotoğrafçılığın Geleceği” konulu çalıştay gerçekleştirdi

Etkinlik katılımcılarına profesyonel fotoğraflarını ulaştırarak iş hayatına başlayan bir fotoğraf pazaryeri olan Reminis, Robert Koleji’nde “Yapay Zeka ve Fotoğrafçılığın Geleceği” konulu çalıştay gerçekleştirdi.

Reminis’in geliştirdiği teknoloji ile fotoğrafların ulaştırılması kendine has yüz konumlama teknolojisi ile yapılıyor. Böylelikle 1 dakika altında kullanıcının tüm fotoğraflar içinden kendi fotoğrafını almasını sağlanmış oluyor.

Digitalage Mayıs Sayısında Juubel’i ağırladı!

Juubel, spor ekosistemini dijitalleştiren teknolojisi ile kulüpleri, sponsorları ve taraftarı birbirine bağlayan bir İTÜ Çekirdek girişimidir. Önde gelen teknoloji dergilerinden biri olan Digitalage, mayıs sayısında Juubel ile röportaj gerçekleştirdi.

Scoutium Uluslararası Spor Festivali Sportup’taydı!

Scoutium Kurucu Ortağı Efe Aydın, uluslararası spor festivali Sportup 2018’e konuşmacı olarak katıldı.

Keiretsu Forum Girişim Tanışma Toplantısı gerçekleşti!

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Adgager, Quant Co. nio ecall ve snapbuy Keiretsu Forum Girişim Tanışma Toplantısı’nda sunum yaptı. Sen de yatırımcıların odağında olmak için itucekirdek.com‘a tıkla.

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Socivy “Neden İTÜ Çekirdek?”sorusunu yanıtladı.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close