COVID-19 salgınının tüm dünyada etkisini sürdürdüğü gündem içerisinde İTÜ Çekirdek girişimleri hem kendi alanlarında hem de COVID-19 salgınına karşı verilen mücadelede yeni çözümler üretmeye devam ediyor. İTÜ Çekirdek ise e-Kuluçka sürecine gelen başvurular, bünyemize yeni katılan mentorlar ile dopdolu bir gündemle yoluna devam ediyor.

PetSurfer Shop Yayında!

Türkiye’nin yeni nesil pet platformu PetSurfer, hizmetleri arasına online alışveriş bölümünü de ekleyerek e-ticaret alanında da çalışmalarına başladı.

Evcil hayvan bakıcıları ile evcil hayvan sahiplerini buluşturan Türkiye’nin yeni nesil pet platformu olan girişimin 5 temel hizmeti bulunuyor.  PetSurfer; host (evcil hayvan bakıcısı) evinde bakım, surfer (evcil hayvan sahibi) evinde bakım, köpek anaokulu, köpek gezdirme ve ev ziyareti hizmetlerini sunuyor. Evcil hayvan sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik mottosuyla yayın hayatına başlayan, geliştirmelerini sürdüren ve sektör güncellemelerini takip eden PetSurfer, evcil hayvan ürünleri satışını da sistemine dahil etti.

Online mağazada mamadan oyuncağa, tasmadan bakım ürünlerine kadar 5000’den fazla ürün bulunuyor. Girişim ilerleyen günlerde özel tasarım ürün satışlarına da platfromda yer vermeyi amaçlıyor. Özellikle karantina altında olduğumuz şu günlerde e-ticaret önemini katlayarak büyütmekte. Shop özelliğinin yanı sıra evcil hayvan sahiplerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik diğer bölümler de çok yakında hizmete açılacak.

Bulut Klinik, Online Doktor Görüşmelerine Başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde kaldığımız bu günlerde sağlık ihtiyaçlarımızın oluşması bir problem olarak karşımıza çıkıyor.

Tam da bu noktada devreye giren Bulutklinik, görüntülü görüşme platformu olan doktor.bulutklinik.com ile bu problemi çözmeyi hedefliyor. Bulutklinik‘in görüntülü görüşme platformu olan doktor.bulutklinik.com40’dan fazla doktor ile yayına alındı ve ilk online muayeneler gerçekleşti.

Artiwise TV100 Ekranlarında

Artiwise Genel Müdürü Tanel Temel, TV100’de Özay Şendir ile İnce Ayar programına konuk oldu. Tanel Temel, koronavirüsle mücadelede yapay zekânın nasıl kullanıldığı ve faydalarını anlattı.

Psikoloji Ağı, Prof. Dr. Vamık Volkan’ı Ağırladı

Psikoloji Ağı, IPA Eğitim Analisti Uzm. Dr. Ayla Yazıcı moderatörlüğünde, “Paylaşılan Travma ve Kayıplar: Bireysel ve Toplumsal Yansımaları” konulu konferansıyla değerli Prof. Dr. Vamık Volkan’ı ağırladı.

ecording Evde Kal Ormanı 20.141 Ağaca Ulaştı

#EvdeKalOrmanı etiketiyle yapılan her paylaşım ağaç olmaya devam ediyor. Ecording Evde Kal Ormanı 20.141 ağaca ulaştı.

MoovBuddy, Growth Stars Online Demo Gününde

ISTKA desteğiyle Startups Watch tarafından organize edilen Growth Stars Online Demo gününde sunum yapan girişimlerden biri de MoovBuddy oldu.

Ayrıca, MoovBuddy artık İsveç, Danimarka, Norveç ve Finlandiya Uygulama Mağazaları’nda!

Avokadio’dan COVID-19 ile Mücadelede Destek

Avokadio #Covid19 erken tanı ve tedavi takibi için nefes analizi çalışmalarına başladı. Girişim, akciğer fonksiyonlarını ölçerek viral pnömonileri teşhis etmeyi amaçlıyor.

Scoutium “Nasıl Yani?”ye Konuk Oldu

Başarıdan başarıya koşan Scoutium‘un kurucu ortağı ve CEO’su Efe Aydın ile girişimciliği, yatırım süreçlerini, takım kurma hikayelerini ve başarısızlıktan elde ettikleri başarılarını İTÜ ARI Teknokent Youtube kanalında konuştuk.

teach-er.net Kazakistan’a Türkçe Öğretiyor

COVID-19 pandemisi bütün dünyayı evlerine hapseder hapsetmez, insanların yapabileceği en değerli şeylerden bir tanesi kendi kişisel gelişimlerine yönelmek oldu. teach-er.net online özel ders platformu ilk yurt dışı satışını gerçekleştirdi. Girişim şu an 500 üyesi ve Türkiye’nin 50 ilinde bulunan dev kadrosu ile hizmet vermeye hazır.

Missafir A Para Ekranlarında

Missafir uygulamasının kurucusu Mehmet Yüksel A Para TV’nin Fikir Fabrikası programına konuk oldu. Missafir’in çalışma sistemini ve verdiği hizmetleri anlatı.

Reengen “Green Webinar Series”e Konuk Oldu

Reengen’in Ar-Ge Proje Yöneticisi Dilara Göker, TWRE Official ‘ın düzenlediği “Green Calls Webinar Series”ne konuk olarak katıldı. Programın konusu enerji sektörünün dijital dönüşümüydü.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek 2. Dönem Girişimcileri ile Online Eğitimlerine Devam Ediyor! 3. Eğitim Dönemini yakalamak ve İTÜ Çekirdek girişimcisi olmak için sen de başvur!

InsurTech Mentor oryantasyonu ve diğer kurumlardan mentorlarla oryantasyon gerçekleşti. Toplamda 80 yeni mentor sürece dahil oldu.

İTÜ Çekirdek paydaşları arasında bulunan 30’u aşkın yatırım ağı ve yatırımcıyla gerçekleştireceğimiz Demo Day için Yatırımcı Görüşmesi eğitimi gerçekleştirdik.

Türkiye’nin Petrol Ofisi ile girişimcilerimize destek oluyor, koronavirüsle mücadele ediyoruz! Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar sektörlerinin lideri Petrol Ofisi ile ülkemizin en önemli girişimcilik ve inovasyon merkezlerinden İTÜ ARI Teknokent, Covid-19’a karşı mücadelede güçlerini birleştirdi.

Hayata geçirilen iş birliği kapsamında Petrol Ofisi, İTÜ ARI Teknokent’in girişimcilik merkezi İTÜ Çekirdek’in, koronavirüs ile mücadele kapsamında, ürün ve hizmet geliştiren girişimlere sunduğu olanakların destekçisi oldu. Petrol Ofisi’nin söz konusu desteği kapsamında, İTÜ Çekirdek girişimcilerinin kullandıkları malzeme ve ürettikleri cihazların maliyetleri de yer alıyor. Petrol Ofisi desteğiyle İTÜ Çekirdek girişimcisi olmak için hemen başvur.

Vivoo, Meet the Drapers’taydı

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Vivoo (@vivooapp)’in paylaştığı bir gönderi ()

Vivoo’nun Kurucu Ortağı Miray Tayfun, Silikon Vadisi’nin önemli yatırımcıları arasında yer alan Draper ailesinin programı Meet the Drapers’a katılarak, Vivoo’yu anlattı.

ARKİM’in Ürünleri Artık Trendyol ve Hepsiburada’da Satış’ta

Arkim’in geliştirmiş olduğu doğal koruyucu meyve sebze temizleme maddesi Trendyol ve Hepsiburada’da satışta.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close