İTÜ Çekirdek’e kabul edilen teknoloji girişimleri, erken aşama kuluçka merkezinin eğitim, mentorluk, networking ve yatırım fırsatları yakalamanın yanı sıra, işlerini İstanbul’un en verimli çalışma alanlarında yürütebiliyor.

İTÜ Maslak kampüsü sınırlarında yer alan ARI 3 binasındaki İTÜ Çekirdek, programa kabul edilen tüm girişimci gruplara ideal çalışma ortamını sağlıyor.

Türkiye’de kalabalıklaşmaya başlayan ortak çalışma sektörünün öncüleri Workinton, Kolektif House, Habita ve Workhaus’un alternatif çalışma ortamları İTÜ Çekirdek girişimcileri tarafından herhangi bir ödeme gerektirmeksizin tercih edilebiliyor.

Workinton Türkiye’nin üç büyük şehrindeki 12 konumda hizmet verirken, Kolektif House Levent ve Şişhane şubelerinde postmodern çalışma alanları sunuyor.

Workhaus, İTÜ Maslak kampüsünün hemen karşısında, Büyükdere Caddesi’nde bulunan yakın bir alternatif. Yolu 4. Levent Sanayi Mahallesi’ne düşen girişimciler ise Habita’yı tercih edebilirler.

Neden bir ortak çalışma alanına gitmeli?

Ortak çalışma alanları birbirinden farklı işleri ayağa kaldırmaya çabalayan vizyoner girişimcilerle dolu. Bu alanların kapısından içeri girdiğinizde, kişiler arası iletişimin başarınızda etkili olabileceğini fark edebilirsiniz.

Formel ve doğal mentorluk, ortak çalışma alanlarının nabzı gibi. Yan masanızda çalışan girişimci, size içinden çıkılmaz gibi görünen sorunu daha önce yaşamış ve aşmış olabilir. Onunla gireceğiniz verimli etkileşimler ile girişiminize fayda sağlayabilirsiniz.

Çoğunlukla genç girişimcilerin doldurduğu ortak çalışma alanlarındaki insanların uzmanlıkları çeşitlilik gösterir. Önünüzde kahve fincanını dolduran kişinin ne yaptığını tahmin etmeye çalışmak yerine, ona merhaba demeli ve ufkunuzun genişlemesine müsaade etmelisiniz.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Close