2013 yılında Synergyse isimli Google Apps for Works için interaktif eğitimler hazırlayan Toronto merkezli girişimi kuran eski Google çalışanları yuvaya döndü. Google, Synergyse satın almasıyla Google Apps için eğitimleri tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak sunacak.

İkili anlaşmanın finansal detaylarına dair hiçbir açıklamada bulunmazken, CrunchBase’e göre Synergyse bu zamana kadar hiç yatırım almadı.

Google App for Work’ün tüm kabiliyetlerinden faydalanmayı öğrenmek meşakatli bir iş olabiliyor ve bu konuda eğitim için ciddi bir talep söz konusu. Synergyse, faaliyet gösterdiği üç yıl içerisinde 3000 bin kurumdan 4 milyon insana bu eğitimleri verdiğini belirtiyor. Bu istatikstik onu en popüler Google Apps eğitim servisi kılıyor.

Google ise Synergyse eğitim programını kullanan şirketlerde Apps ürünlerini benimseme oranı diğer şirketlerden yüzde 35 daha yüksek gerçekleşiyor.

Synergyse ekibi satın almayla ilgili şu açıklamayı yayınladı: “Google Apps ekibine katılarak, Google Apps’i yaratan ekiple çok daha yakın çalışarak hedefimize daha hızlı ilerleyebiliriz. Görevimize çok daha hızlı ilerlemek Synergyse ekibi için çok heyecan verici ve biz ileri gittikçe müşterilerimiz bunun faydalarını doğrudan hissedecekler.”

Synergyse’ın servisini Google’ın bulut plarformu üzerine inşa etmesi, satın alma sonrasında bu servislerin Google servislerine entegre edilmesini de kolaylaştıracak.

Google, Synergyse ürünlerini bu yılın sonunda kendi servislerine entegre edeceğini belirtiyor. Halihazırda girişimden eğitim hizmeti alan müşteriler servisi kullanmaya devam edebilecekken, yeni müşteriler ise ücretsiz Chrome eklentisini indirebilirler.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close