Her yıl dünyanın en büyük elektronik eğlence ürünlerinin ilk kez görücüye çıktığı E3 (Electronic Entertainment Expo), bu yıl da 13-15 Haziran tarihlerinde 100 ülkeden ziyaretçiyi ağırlıyor.

Fuarda yeni konsollardan yeni oyunlara, AR-VR donanımlarından içeriklerine kadar birçok heyecan verici yenilik tanıtıldı. Microsoft’un ise PC oyuncularına müthiş bir sürprizi oldu.

Efsanevi AoE serisinin 20. yaş gününde duyurulan Age of Empires: Definitive Edition isimli yapım, gerçek zamanlı strateji oyununu ruhuna sadık kalarak modern sistemler için ideal hale getiriyor. Oyun, 4K çözünürlük desteğiyle geliştiriliyor!

Microsoft, oyunun ikonikleşmiş müziğini gerçek bir senfoniyle kaydederken, geliştirmeler yalnızca görsellikle sınırlı kalmamış. Oyunun eski sürümlerindeki yön bulma gibi sorunlar Definitive Edition’da giderilmiş.

Oyunun en büyük yeniliğiyse oyunun çevrimiçi olarak diğerleriyle oynanabilecek olması. Bu yılın sonuna doğru satışa sunulacak yapımın betasına kayıtlar alınıyor.

Microsoft ayrıca oyunun 20 yaş gününü kutlamak için bir Age of Empires partisi düzenleyecek ve bu yıl düzenlenecek Gamescom fuarında oyunla ilgili büyük bir açıklama yapacağını duyurdu.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close