Her yıl 20 ülkenin 61 şehrinde gerçekleştirilen Startup Live, hiç şüphesiz dünyanın en geniş coğrafyaya yayılan girişimcilik etkinliği. Etkinliğin bu yılki Viyana ayağında yer alan İTÜ Çekirdek girişimleri İstanbul’a elleri boş dönmediler.

Kendi talepleri üzerine değerlendirilmeye alınan ve 14-16 Ekim tarihlerinde sahne alması onaylanan girişimlerimiz  walkOVR, Teleporter, Getsy ve ProBro Academy olmuştu. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) eşlik ettiği girişimlerimiz, iki günlük yoğun bir temponun ardından sahneye çıktılar.

Runtastic ve Impraise gibi başarılı girişimlerin ilk görüldüğü etkinlik olma unvanını taşıyan Startup Live’dan ödül ile dönen girişimimiz ise walkOVR oldu.

Kullanıcı hareketlerinin sanal gerçeklik uygulamalarına aktarılmasını sağlayan walkOVR, Startup Live Vienna Topluluk Ödülü’ne layık görüldü.

Bu yıl 14. kez düzenlenen Startup Live Vieanna’nın diğer kazanan girişimleri ise şöyle sıralandı: Identifish, Franz Babycare, ShapeDiver.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close