İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

Chivalric & Regulus Biyoteknoloji Probioco’yu Satışa Sundu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Chivalric & Regulus Biyoteknoloji, ilk ürünü olan Probioco’yu online satışa sundu.

Probioco probiyotik gıda takviyesi, benzer ürünlere kıyasla probiyotik kullanıcılarına; kahve, çay, hamur, dondurma, yoğurt gibi sıcak-soğuk çeşitli gıdaların içerisine probiyotikleri katarak kullanabilme özgürlüğünü sunarken aynı zamanda çeşitli gıdaların içinde bulunan ve gıda üretim prosesinde ortaya çıkan kanserojen maddelerin insan vücuduna olan etkisinin azaltılmasını da sağlıyor.

Chivalric & Regulus Biyoteknoloji, doğal kaynaklardan izole edilen mikroorganizmaları nanoenkapsülasyon teknolojisi ile kaplayarak dış koşullara dirençli hale getirmekte ve böylelikle çeşitli sektörlerde yaşanılan sorunlara katma değeri yüksek mikrobiyal çözümler sunuyor.

Ürünü satın almak için https://www.regiusbiotech.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Conovid’in Web Sitesi Açıldı!

Yeni nesil teknolojiyle sağlığa zararsız, solunabilir, iklimlendirme yapan, bulunduğu ortamdaki havayı bakteri ve virüslerden arındıran, sizi ve eşyalarınızı dezenfekte eden, tahriş ve alerjiye neden olmayan bir dezenfeksiyon sistemi olan Conovid’in web sitesi kullanıma açıldı.

Detaylı bilgilendirme ve prototip testleri incelemek için https://www.conovid.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

AkıllıBes’ten Akıllı Param Platformu!

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden AkıllıBes, RASYONET ile birlikte alanında ilk olan Akıllı Param Platformu’nu yayına aldı.

Kurumsal Robo Danışmanlık hizmeti ile birlikte yatırım ve emeklilik fonlarının analizleri ve diğer yatırım ürünleri ile karşılaştırmalarının yapılabildiği platformda ayrıca, bugün ve geçmişe dönük her türlü fon paketleri oluşturulabiliyor.

 

Syntonym, Mercedes Benz StartUP 2021’de ilk sırada!

Türkiye’nin 43 ilinden 633 startup’ın katıldığı Mercedes- Benz StartUP yarışması tamamlandı. İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Syntonym, “Ulaşım Çözümleri” kategorisinde birinciliğe layık görülerek 50 bin TL’lik nakit ödülü almaya hak kazandı.

 

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek Başvuruları için Son Gün 18 Ağustos

İTÜ Çekirdek başvuruları, Türkiye’nin en büyük girişimcilik sahnesi olan ve girişimcilere 54 milyon TL ödül, nakit ve yatırım imkanı sunan Big Bang’e giden yolda farklı sektörel kategorilerde tüm hızıyla devam ediyor!

İklim değişikliğinin etkilerini gözeten, sürdürülebilir üretime ve kapsayıcı büyümeye katkıda bulunacak verimlilik odaklı teknolojisin varsa İstanbul Sanayi Odası’nın bu kategoriye özel nakit ödül vereceği #Sürdürülebilirlik Programı’na hemen başvur!

 

Otomotiv endüstrisine değer katacak ve mobilite alanında çözümler üretecek inovatif bir fikrin varsa OİB’in bu kategoriye özel, 1 milyon 100 bin TL nakit ödül imkânı sunduğu #Otomotiv Programı tam sana göre!

 

Sigorta sektörüne dijital dönüşüm katacak bir girişimin varsa sektörün önde gelen şirketlerinin paydaşlığı ile başlattığımız ve 660 bin TL’lik ödüle ulaşma fırsatı sunan #InsurTech Programı seni bekliyor!

 

İstanbul’a inovasyon katacak teknolojin varsa, İBB – İstanbul Planlama Ajansı’nın bu kategoriye özel vereceği nakit ödül vereceği #TeknolojikKentler Programı’na başvurmak için hemen tıkla!

 

Teknolojik Kentler Programı ve Girişimciler için Fırsatlar Semineri 13 Ağustos’ta

İTÜ Çekirdek #TeknolojikKentler Programı kapsamında gerçekleştireceğimiz “Teknolojik Kentler Programı ve Girişimciler için Fırsatlar” semineri 13 Ağustos Cuma günü, saat 15:00‘te düzenlenecek.

İPA Genel Sekreteri Oktay Kargül‘ün sunumuyla gerçekleşecek etkinliği kaydolmak için tıklayın!

 

İTÜ Çekirdek 3. Dönem Demo Day Gerçekleşti!

İTÜ Çekirdek 3. eğitim dönemi girişimleri yatırımcı karşısına çıktı! 3 Ağustos’ta gerçekleşen 3. dönem Demo Day’inde 16 girişim, 26 yatırımcıyla buluşarak projelerini tanıtma şansını yakaladı.

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close