İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla sürerken, girişimlerimizden gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda!

İTÜ Çekirdek Girişimleri Gelişim Haberleri

Walkers ve Papara İş birliği

Müşterilerine internet üstünden 7/24 alışveriş imkanı, ödeme kolaylığı, döviz alıp satma işlemi ve ücret transferi gibi çoğu finansal ayrıcalıkları sunan Papara ile birlikte çok güzel teklifler hazırlandı.

Walkers, kullanıcılarına daha fazla hareket etmek ve sağlıklı bir hayata adım atmak için gereken motivasyonu sunarken, partner olduğu firmalara promosyon yapma imkanı , Loyalty as a Service ve alternatif marketing kanalı sunan, oyunlaştırma içeren sağlık & fitness uygulamasıdır. ( Move to Earn )

Archi’s Academy ve Nişantaşı Üniversitesi İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Archi’s Academy, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile birlikte İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’nin 30.000’den fazla öğrencisi eğitim ve iş dünyasına Archi’s Academy ile hazırlanacak.

Archi’s Academy, teknoloji yetenekler için gerçek dünya deneyimini simüle eden yeni nesil bir çevrimiçi yazılım eğitimi ve mentorluk platformudur.

BlindLook ve Mavi İş Birliği

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden BlindLook, Mavi ile iş birliğine imza attı. Bu iş birliği ile Mavi’nin web sitesi ve mobil aplikasyonu görme engelli bireyler için daha erişilebilir hale geldi.

BlindLook, görme engellileri sosyal hayat ve dijital dünyada özgürleştirerek engelsiz bir dünya inşa ediyor.

Missafir Yeni Uyglamasını Yayınladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Missafir, ev sahiplerinin deneyimlerini mükemmelleştirmek için geliştirdiği Missafir Owner uygulamasını yayınladı. Missafir Owner uygulaması ile birlikte ev sahipleri takvimleri, rezervasyon bilgileri, gelir – gider durumları gibi bir çok detaya gerçek zamanlı bir şekilde ulaşabilecek.

Missafir, kısa/orta vadeli ev kiralamalarında: 15+ platformda profil yönetimi, ilan optimizasyonu, dinamik fiyatlandırma ve teknoloji destekli operasyonel destek hizmeti sunan, ev sahipleri ve misafirler için süreci uçtan uca yöneten bir platformdur.

Human Act İnsani Gelişme Ödülü Sahibi: Jîn Dawod

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Peace Therapist’in kurucusu Jîn Dawod, İNGEV (İnsan Geliştirme Vakfı) tarafından verilen Human Act İnsani Gelişme Ödülü’nün sahibi oldu.

Peace Therapist, psikolojik sorun yaşayan insanların kimliğini açığa çıkarmadan istediği dilde, isrediği zaman, ve istediği yerden mesajlarla yada ses görüşmeleri ile başlayarak, alanıda uzman Psikologlar taradından video görüşmesi ile çevrimiçi terapiye geçmelerine sağlayan mobil uygulama ve web sitesidir.

Arkerobox’tan Hayata Dokunuyorum Projesine Destek

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arkerobox, görme engelli bireylerin, kültür ve tarihsel varlıklar, harita, astronomi, anatomi gibi canlandırmakta güçlük çektikleri alanları, evrensel tasarım ve işitsel yardım kullanarak, kavramalarına yardımcı olmayı hedefleyen Hayata Dokunuyorum projesine destek verdi.

Arkerobox, çocukların, dünya kültürel mirasına karşı farkındalıklarını geliştirmek için yenilikçi eğitim metodları ile deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayacak arkeolojik kazı setleri.

Arkerobox Artık Romanya’da

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Arkerobox, Romanya’ya açıldığını duyurdu. Artık Romanya’daki genç kaşifler Arkerobox ile tarihlerini ve kültürlerini keşfedebilecekler.

Arkerobox, çocukların, dünya kültürel mirasına karşı farkındalıklarını geliştirmek için yenilikçi eğitim metodları ile deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayacak arkeolojik kazı setleri.

Parkera – Otopark Bul Google Play ve App Store’da Yayında

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Parkera, “Parkera – Otopark Bul” isimli mobil uygulamasını yayınladı. Parkera – Otopark Bul uygulmasını şimdi indirip, “PK1” promosyon kodu ile 1 ay boyunca Parkera’nın premium servislerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Parkera, sürücülerin, otoparkların güncel boş kapasitelerini görebildiği ve yapay zeka ile varış anında boş kapasiteye sahip olacak otoparkları tavsiye olarak alabildiği, sürdürülebilir odaklı mobil uygulamadır.

Gıda İnovasyonu Ödülü Sahibi: Malty

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Malty, Sürdürülebilirlik Akademisi’nin düzenlediği, Sürdürülebilir Gıda Ödüllerinde “Gıda İnovasyonu” kategorisinde ödül kazandı.

Malty, hammaddesinde maltlanmış tahıllar ve geri kazandırdığı malt posası ile ürünlerini zenginleştiren fonksiyonel ve sürdürülebilir gıda markasıdır.

İTÜ Çekirdek Girişimleri Yatırım Haberleri

Etaşın 365 Bin Dolar Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Etaşın, tohum yatırım turunda 365 bin dolar yatırım aldı. Namık Kural, Sacit Sungu, Aydın Mizrahi, Emre Kozlu’nun ortak liderliği ile gerçekleşen bu yatırım turunda; İTÜ ARI Teknokent, TRAngels melek yatırımcıları ve Q Angels de yer aldı.

eTaşın, müşterilerine taşınma sürecinde ihtiyaç duyduğu birçok hizmeti (nakliye, temizlik, dezenfeksiyon, boya-badana, sigorta vb.) yetkin hizmet sağlayıcılarıyla tek bir talep ile anında fiyatla sunmaktadır.

Werover 400 Bin Dolar Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Werover, Simya VC’nin, Sglobe kurucularından Semiramis Kulak’ın ve GE’nin Avrupa bölgesi proje müdürü olan Arman Köklü’nün katıldığı yatırım turunu toplam 400.000 bin dolar yatırım alarak başarı ile sonlandırdı.

Werover, yenilenebilir Enerji Sektöründe, AI ve IoT teknolojilerini kullanarak kestirimci bakım çözüm önerileri sunmaktadır.

Esebze Kitlesel Fonlama Yatırım Turunu Başarı İle Tamamladı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden Esebze, %120 fonlanarak, kitlesel fonlama yatırım turunu 2.403.100 TL’lik yatırım ile kapattı.

Esebze, sağlıklı ve temiz üretilmiş gıda ürünlerinin sağlıklı beslenmek isteyen tüketiciler ile buluşturulduğu gıda pazaryeridir.

REPG Enerji 60 Milyon Dolar Değerleme Üzerinden Yatırım Aldı

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden RePG Enerji, Keiretsu Forum Türkiye melek yatırımcıları tarafından 60 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı.

RePG Enerji, enerji kaynağı olarak havanın bağıl neminin gün içindeki değişimini kullanan ve bu özellikten  faydalanarak elektriğe dayalı güç üretebilen yenilenebilir enerji elektrik üretici ürünü üzerinde çalışmaktadır.

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

Dünyanın En İyi Kuluçka Merkezi: İTÜ Çekirdek

İTÜ Çekirdek, UBI Global’in 95 ülkeden 1895 kuluçka merkezini ve hızlandırıcı kuruluşu, 21 farklı KPI ile inceleyerek oluşturduğu endekse göre “Dünya’nın En İyi Kuluçka Merkezi” seçildi. Belçika’da gerçekleşen ödül törenine Sayın Genel Müdürümüz Attila Dikbaş, Direktörümüz Arzu Eryılmaz, Müdürümüz Yunis İsmayıl ve ekibimizden Kıdemli Uzman Enes Uslu katıldı.

Startuplarda İngiltere Pazarı Yolculuğu Etkinliği

Daha önce İngiltere pazarını deneyimlemiş ve deneyimlememiş girişimcilerimiz online bir etkinlikte bir araya gelerek birbirlerine deneyimlerinden bahsettiler.

İTÜ Çekirdek’te 2023 Yılının 2. Demo Day’i Gerçekleşti

Yatırım alamaya hazır veya hali hazırda yatırım turunda olan girişimlerimiz, 2023 yılının 2. Demo Day’inde yatırımcılarımız ile buluştular.

Program Başvuruları:

Hikayesiyle dünyayı değiştirmek isteyenler, Dünyayı Değiştirenler Kulübü’nde buluşuyor!

Geliştirdiğin yeni nesil teknolojinle sektörünün geleceğini şekillendirmek ve dünyayı değiştirmek için sen de aramıza katıl. Hemen Başvur!

İTÜ Çekirdek #Otomotiv Programı Geleceğin Otomotiv Teknolojilerini Arıyor!

Otomotiv endüstrisi ve mobilite alanında çözümler üretecek girişimciler OİB’in gücüyle İTÜ Çekirdek’in #Otomotiv Programı’nda destekleniyor. Hızla gelişen teknolojilere ayak uyduran, inovatif fikirleri hayata geçiren ve otomotiv sektörüne katkı sağlayacak girişiminle seni İTÜ Çekirdek #Otomotiv Programına bekliyoruz. Hemen Başvur!

InsurTech Programı Sigorta Sektörünün Önde Gelen Şirketlerinin Desteğiyle Devam Ediyor!

InsurTech Programı sektörün öncü şirketlerinin desteğiyle, geleceği yönlendirecek teknolojine ve sana destek olmak için burada. Seni de İTÜ Çekirdek #InsurTech Programı’na bekliyoruz! Hemen Başvur!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Close