İTÜ Çekirdek’te başvuru süreçleri ve seminer serileri tüm hızıyla devam ederken, girişimlerimizde gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Ayrıntılar yazımızda.

Laska, Türkiye’nin En İnovatif 50 Şirketinden Biri Seçildi

Laska, Türkiye’nin en inovatif 50 şirketinden biri olarak seçildi. Fast Company tarafından yapılan “En İnovatif Şirketler’’ çalışmasına göre Ülker, Zorlu, Iyzico, Eczacıbaşı, Getir, Arçelik ve Pegasus gibi şirketlerin yer aldığı “Türkiye’nin en inovatif 50 şirketi’’ listesinde Laska yer aldı.

Laska, TOFAŞ-FIAT ile başladığı Ar-Ge çalışmalarından olumlu sonuçlar aldı! Kauçuk bazlı atıklardan termo-kimyasal yöntemle değerli ham maddeler ve elektrik enerjisi elde eden girişim, sürdürülebilirlik adına önemli bu projede daha fazlası için çalışmalara devam ediyor.

Resim

KODECO, OTOMOD’UN Yol Testlerine Başladı

2018 Big Bang Finalisti KODECO, sürücüsüz aracı OTOMOD’un yol testlerine, İzmir Karşıyaka’da özel hazırlanan pistte, proje ortakları FEV Turkey ile başladı.

Resim

Plastic Move Ürün Denemelerine Evyap ve Sarten ile Başladı

2020 girişimlerimizden Atık ekmeklerden biyopolimer üreten Plastic Move, ilk ürün denemelerini Evyap ve Sarten iş birliği ile gerçekleştirmeye başladı.

Enwair Battery TÜBİTAK 1501 Kapsamında Desteklendi

Enwair Battery’nin, Togi Teknoloji ortaklığı ile yerli Lityum batarya hücresi ve paketi geliştirilmesi üzerine hazırladığımız projesi TÜBİTAK 1501 kapsamında desteklendi.

Tospaa, Bahçeşehir Koleji Öğrencileri ile Buluştu

Bahçeşehir Koleji anaokulu öğrencileri, 2020 Big Bang Finalist’i Tospaa’nın “code.tospaa “uygulaması ile  algoritma, işlem akışı, sıralama ve döngü yapılarını öğrendiler.

Resim

Butekmi, İlk İhracatını İngiltere’ye Gerçekleştirdi

Geleneksel el sanatları hakkında farkındalık ve talep oluşturmak amacıyla kurulan bir sosyal girişim olan Butekmi, Aralık ayında ilk ihracatımızı İngiltere’ye gerçekleştirdi.

Şu anda Mardin’de takı ve aksesuar alanında üretim yapan; telkari, kıl testere ve gravür üreticileriyle çalışarak, kırsaldaki yetenekleri pazara ulaştırıp, bu sayede hem ekonomik hem kültürel fayda sağlamakta. Geleneksel el sanatlarını modernize edilmiş bir şekilde sunarak, herkesin kullanımına uygun hâle getirirken, aynı zamanda evrensel motiflerin tarihi ve kültürel alt yapılarını anlatarak kullanıcılara, “Takılabilir Hikâyeler” mottosunu geliştirmekte.

Cineshort App Store ve Google Play’de

“Kısa anlarınızda nefis filmler izleyebileceğiniz Cineshort yepyeni tasarım ve özellikleriyle App Store ve Google Play’de!

Bigbang 2019 girişimlerinden Cineshort, uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni sürümünü App Store ve Google Play’de yayına aldı. Offline mod seçeneğiyle beraber eğlenceli film seçkileri de bulunan Cineshort’ta, “Ne izleyeceğim” sorusunda kaybolmuyorsunuz, zira Filtre seçeneğinde modunuza, filmin türüne ve zamanınıza göre aradığınız şeye kavuşuyorsunuz. Cineshort bir topluluk odaklı ürün olarak rakiplerinden ayrışıyor. “Tek işimiz, insanlara eğlenceli, sürüden uzak, orijinal filmler izletmek” mottosuyla çalışan Cineshort için rekabet, diğer platformlarla değil; kısa vakitlerinize talip hemen her şey ile. Cineshort’un ayrıca kısa filmin kanayan yarası olarak “sürdürülebilirlik” konusunda da iddiası büyük. Nitekim elde edilen gelirin %70’i, direkt olarak filmin yönetmeni ve yapımcısına ödeniyor.

Aylık ve Yıllık olmak üzere iki abonelik modeli bulunan Cineshort, kredi kartına gerek olmadan sadece email ile 7 gün deneme süresi sunuyor. Fiyat konusunda oldukça cezbedici olan Cineshort, aylık sadece 5 lira!

Cineshort, İstanbul metro ve vapurlarındaki ekranlarda sizlerle!

İTÜ Çekirdek girişimlerinden Cineshort, yolculukları eğlenceli hale getirecek harika bir iş birliği açıkladı. İstanbul metroları ve vapurlarındaki ekranlarda kısa film yayınlamak üzere Modyo TV ile iş birliği yapacak. Cineshort kurucu ortağı Tuğçe, “”Bu işbirliğiyle İstanbul’daki yolculukları keyifli hale getirmeyi, kısa bi’ mola vermelerini sağlamak istiyoruz”” dedi. Girişim, geçtiğimiz günlerde video platformunu App Store ve Google Play’de yayına almıştı. Siz de nefis filmler keşfedip kendinize kısa bir mola yaratmak isterseniz, Cineshort’u ücretsiz indirip sadece emailinizle 7 gün ücretsiz deneme üyeliğinizi başlatabilirsiniz!

İTÜ Çekirdek’ten Haberler

İTÜ Çekirdek 2. dönem başvuruları için son başvuru tarihi 10 Mart!

Neden İTÜ Çekirdek’e Başvurmalısın ve İTÜ Çekirdek süreçlerinde seni neler bekliyor? Tüm detayları yazımızda bulabilirsin!

BİGG | İTÜ Çekirdek ile Girişimin BİGG Olsun! Son Başvuru tarihi: 15 Mart

TÜBİTAK ,  (BİGG) Programı genç ve inovatif girişimci adaylarının hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor! BİGG programında desteklenmesi uygun bulunan girişimcilere, firmalarını kurmaları sonrasında 200 bin TL’ye kadar sermaye desteği sağlanıyor. Hemen Başvur!

İTÜ Çekirdek Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor!

Girişimin 7 Büyük Semineri’nin altıncı başlığı olan “Yatırımcı Gözünden: Yatırım Süreçleri ve Değerleme” konusunda Startupfon Kurucu Ortağı Gülsüm Çıracı bizlerle olacaktır. Seminerimiz 9 Mart Salı Günü saat 18.00’de online olarak gerçekleşecektir. Hemen katıl!

Girişimin 7 Büyük Semineri’nin altıncı ve son başlığı olan “Global Pazarda Büyümek” konusunda Armut, HomeRun Kurucu Ortağı Başak Taşpınar Değim bizlerle olacak. Seminerimiz 16 Mart Salı Günü saat 18.00’de online olarak gerçekleşecektir. Hemen Katıl

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close