Pazarlama ve ölçümleme alanında verimliliği artıracak kitle kaynaklı bir platform geliştiren İTÜ Çekirdek girişimlerinden Adgager,  platformunu yılın son çeyreğinde devreye sokmayı planlıyor.

Pazarlama fikirlerinin ve uygulanacağı kanalların verimliliğini ölçen platform, farkındalık odaklı ve kullanıcı dostu yapısı ile benzerlerinden ayrılıyor. Kurumlar Adgager sayesinde mobil ve çevrimiçi platformlarda gerçekleştirmeyi planladıkları pazarlama fikirlerini bizzat hedef kitlesine ulaştırarak ölçebiliyor, yorumlatabiliyor ve analizler elde edebiliyor.

2015’te Umut Vural tarafından kurulan Adgager, reklam ve pazarlama bütçelerinin efektif şekilde değerlendirilmesini sağlamak, mobil dünyada vakit geçiren kullanıcıları eğlendirerek kazandırmak amacı güdüyor. Mahir Onur Yatkın’ın da kurucu ortak olarka katıldığı girişim, bu yılın başında İTÜ Çekirdek’e kabul edilmişti.

Adgager ekibinden Eren Yağmuroğlu, girmeye hazırlandıkları pazarın 630 milyar dolar hacme ulaştığına dikkat çekiyor: “Kısa bir süre sonra yayına girecek olan platformumuz kullanıcılara ve reklamverenlere medya yatırımlarında istatistiki veriler sunarak küresel hacmi 630 milyar dolar olan reklam sektörüne yaşatacağı özel deneyimlerin heyecanı içindeyiz.”

Adgager’ın reklamları daha etkili ölçebilmek için başlattığı Gager programı, isteyenlerin markaların pazarlama fikirlerini ve projelerini yorumlamalarını ve karşılığında nakit ve hediyelere dönüştürülebilen GAG puanlarını kazanmalarını mümkün kılıyor.

Beta sürümündeki platformda Gager olmak isteyen internet kullanıcıları adgager.com adresinden başvuruda bulunabiliyor.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close