İyi girişimlerin yetişme merkezinde bu hafta yine birçok önemli gelişme yaşandı!

Sports & Merits büyümeye devam ediyor!

Kurum çalışanlarına, istedikleri zaman, istedikleri yerde, istedikleri sporu çok ucuza yapmalarını sağlayan, Türkiye’nin en esnek spor merkezi üyeliği sistemi Sports & Merits büyümeye devam ediyor.

100’e yakın spor merkezine tek bir üyelik ile giriş hakkı sağlayan Sports & Merits, bir spor merkezini daha ağına kattı.

Maslak bölgesinin merkezinde yer alan Hilton Istanbul Maslak içerisindeki Maslak Ocean Club Fitness & Spa 25 Temmuz’dan Sports & Merits üyelerine hizmet vermeye başladı.

Spor merkezi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Pariyer.com 1. yaşını yeniliklerle kutlamaya hazırlanıyor!

Part-time, freelance ve dönemsel çalışanlarla iş verenleri bir araya getiren ilk platform Pariyer.com, 20 Ağustos’ta 1 yaşına giriyor. Birinci yılında ücretli sisteme geçiş yapacak olan girişim yeni dönemde kullanıcıları için pek çok yenilik vadediyor.

Düşük ilan ücretleri, ön elemesi yapılmış çalışanları kurumsal firmalara yönlendirmesi, yakında devreye alınacak videolu özgeçmiş ile yine iş verenlere zaman tasarrufu hedefleyen girişim, İŞKUR Özel İstihdam Bürosu kapsamında çalışıyor. Front end konusunda köklü değişiklikler yapıyor ve kullanıcılarına “kullanıcı dostu” bir alt yapı hazırlıyor.

English Home, Sheraton Ataşehir, Cook Shop, E-BEBEK, Koç Finans, Karaca Home gibi köklü firmalarla anlaşan Pariyer.com aynı zamanda TÜRES (Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği) resmi tedarikçi üyesi oldu. Girişim, dernekteki üye 300’den fazla firmaya (Saray Muhallebicisi, Simit Sarayı, MADO v.b.) hizmet vermek için hazırlanıyor.

Hedef kitlesinde kurumsal firmalar tarafında perakende, gıda ve turizm sektörü ağırlıkta olan girişim aynı zamanda bireysel ihtiyaçlara da cevap vermeye devam ediyor. Oyun ablası, özel ders, dog walker, yarı zamanlı temizlik ve daha pek çok hizmet için destek almak isterseniz  Pariyer.com’a sizler de üye olabilirsiniz.

SubscrEASY tanıtım filmi yayınladı.

Bulut tabanlı abonelik sistemi Subscreasy’nin tanıtım filmi yayınlandı.

Teknolojik market Rofoods Albaraka Türk’te açıldı!

Yeni nesil teknolojik market Rofoods, teknolojik marketlerine bir yenisini daha ekledi. Albaraka Türk Bankası Genel Müdürlüğü’nde yeni bir şube açan girişim yaklaşık 2000 kişiye hizmet verecek. Rofoods, yapay zeka ve görüntü işlemenin kullanıldığı kasiyersiz mikro marketleriyle giderleri azaltırken hızı ve müşteri memnuniyetini artırıyor.

Rofoods bu ay yeni açacağı yerler ile beyaz yaka çalışan hedefini 6250 kişiye çıkarttı.

2018 yılının son girişim başvuruları değerlendiriliyor!

İTÜ Çekirdek jürisi 2018 yılının son girişim başvurularını değerlendirmeye başladı.

Sen de 31 Ağustos’a kadar başvurunu tamamlayarak “Big Bang Startup Challenge” yarışmasında yer alma hakkı kazanabilirsin!

https://itucekirdek.com

Yatırım Öncesi Şirket Kurulumu ve Yatırım Süreçleri semineri gerçekleştirildi.

İyi girişimlerin yetişme merkezi İTÜ Çekirdek’te seminerler durmaksızın devam ediyor. Geçtiğimiz hafta girişimleri için oldukça yararlı olacak Yatırım Öncesi Şirket Kurulumu ve Yatırım Süreçleri semineri gerçekleştirildi

Seminerde BTS& Parners’tan Okan Arıcan, start-up’ların şirketleşirken bilmeleri gereken yasal ve sözleşmesel detaylar ile seed aşamasından itibaren yatırım alırken imzalamaları gereken sözleşme hükümleri hakkında bilgi verdi.

Lisa, Hürriyet Start-up’a konuk oldu!

Hangi görsel içeriğin daha fazla etkileşim alacağını öngören ve içeriğe uygun anahtar kelimeler üreten bir SaaS uygulaması olan Lisa, Hürriyet start-up’ta Ahmet Can’ın konuğu oldu.

 Roitech’in Akıllı Magnet’i Herkese Bilim Teknoloji (HBT) dergisinde yer aldı!

Tüketicilerin, işletmelerin hizmet ve ürünlerine telefonlarına hiç bir uygulama indirmeden ulaşmalarını sağlamayı hedefleyen İTÜ Çekirdek girişimi Roitech, geliştirdiği Akıllı Magnet ile Herkese Bilim ve Teknoloji dergisinde yer aldı.

İTÜ Çekirdek girişimlerinden MDResearch’ün kurucu ortağı Deniz Çelik, BİGG’e giden yolculuğunu anlattı!

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close