İyi fikirlerin gerçek işlere dönüştüğü yer İTÜ Çekirdek, Türkiye’nin en iyi erken aşama kuluçka merkezlerinin başında geliyor. 2016 yılında 5468 girişimin başvuru yaptığı merkezimiz tarafından gerçekleştirilen Big Bang 2016 yarışması yılın en iyi girişimlerine 5 milyon TL kaynak sağladı.

İstatistikler etkileyici fakat her girişim için İTÜ Çekirdek farklı bir anlam ifade ediyor. Emekleme döneminde kuluçka merkezimize gelen ve ardından büyük umut vaat eden kârlı işlere dönüşen bazı kıdemli girişimlerimizin kurucularına İTÜ Çekirdek’in onlara sağladığı en büyük faydayı sorduk.

İTÜ Çekirdek’in ortaya koyduğu istatistikleri, bir diğer deyişle büyük resmi görmek isteyenler ise aşağıdaki oynatıcıdan aradıklarını bulabilirler. Siz sormadan biz söyleyelim; 3B tavşan maketini kimin yapıp oraya bıraktığını kimse bilmiyor ve terasın kapısını artık kilitli tutuyoruz.


İTÜ Çekirdek’e başvuru kriterlerini ve süreçlerini buradan görebilirsiniz.

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Paylaşım
Close