Hakkımızda & İletişim

Makineler sürekli olarak daha fazla işi üstleniyor. Kimi meslekler unutulmaya yüz tutarken, kimileri ise eskiye kıyasla çok daha az insan tarafından hallediliyor.

Otomasyon denildiğinde günbegün daha becerikli hale gelen makinelerin insanları işsiz bırakacağı tezi birçokları tarafından destekleniyor. İnsanlar neredeyse bir asırdır işleri kolaylaştıracak makineler inşa ederken, istihdam oranlarının sürekli yükselme meyili göstermesi gerçek bir paradoksa benziyor.

Ekonomist David Autor, insan istihdamının neden azalmadığı ve insan kabiliyetlerinin nasıl sürekli işe yarar kaldığı sorularının yanıtını veriyor. İnsanlar için nasıl hâlâ bu kadar iş var? Autor’ın buna şaşırtıcı ve umut dolu cevabı var:

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Paylaşım
Kapat