Hakkımızda & İletişim

Mmoda ve alışveriş sitesi Markafoni, 30 Haziran’da Türkiye operasyonlarını sonlandıracağını açıkladı.

Markafoni resmi blog’u üzerinden yayımladığı mesajda, işletmenin sürdürülebilirliğini sağlayacak seviyede kâr edemediği belirtildi ve Türkiye’deki ekonomik ortamın bu iş modeli için yarattığı zorluklara dikkat çekildi.

Site 30 Haziran’a kadar faaliyet göstermeye devam edecek. O tarihten sonra kullanıcılar alışveriş yapamayacakken; son siparişlerin sevkiyatı bu tarihten sonra da gerçekleştirilecek.

Markafoni bir süredir üretici markalar ile sorunlar yaşıyordu ve satılacağı yönünde dedikodular konuşuluyordu.

Markafoni’nin yatırımcısı Naspers ise Türkiye’deki yatırımın kapatılması yönündeki kararın yalnızca Markafoni özelinde olduğunu belirtti. Firma, Türkiye’deki diğer yatırım ve şirketleri LetGo ile PayU’nun büyüme kaydetmesini beklediğini açıkladı.

 

Yazar Hakkında

mm

Girişimcileri, şirketleri, yatırımcıları ve profesyonelleri bir araya getiren geniş bir ekosistem olan İTÜ Çekirdek, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe tüm sektörlere açık bir girişimcilik merkezidir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Paylaşım
Kapat